Łyżwiarstwo: Nowa nadzieja na Stegnach!

fot. wws.org.pl/
fot. wws.org.pl/

Mieszkańcy Warszawy najprawdopodobniej w 2017 roku będą mogli jeździć na zadaszonym torze łyżwiarskim na Stegnach. Takiego zdania jest dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Janusz Samel.

O braku zadaszonych torów łyżwiarskich w Polsce mówi się głośniej od Igrzysk w Vancouver, gdzie nasze panczenistki wywalczyły brązowy medal drużynowy. Przez lata wiele obiecywano, jednak do tej pory żaden profesjonalny tor nie powstał. Biuro Sportu i Rekreacji złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o pozyskanie środków na budowę. W marcu ubiegłego roku szef resortu sportu Andrzej Biernat zadeklarował pomoc w wysokości 20 mln. Drugie tyle zobowiązało się przekazać miasto.

– Otrzymaliśmy opinie polskich związków łyżwiarstwa szybkiego i figurowego, które uważają, że zadaszenie obiektu wpisuje się znakomicie w ich długoletnią strategię szkolenia, właśnie w Warszawie. Koncentrować się będziemy głównie na zadaszeniu hali – powiedział PAP Janusz Samel. Po oddaniu do użytku nowego, zadaszonego toru będą mogli na nim trenować nie tylko łyżwiarze szybcy, ale także na dwóch lodowiskach specjaliści od jazdy figurowej, hokeiści, a także curlingowcy.

Źródło: PAP

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.