Łukasz Kruczek: Wieczorem kostka Kamila spuchła!

SAM_2063Niestety w dzisiejszym konkursie drużynowym zobaczymy Biało – Czerwonych bez naszego lidera Kamila Stocha. Istnieje taka możliwość, że możemy nie zobaczyć go również w jutrzejszym konkursie indywidualnym. Trener polskiej kadry skoczków uspokaja jednak że sytuacja z kontuzjowaną kostką z godziny na godzinę się poprawia.

W piątkowy wieczór z rozmowie z dziennikarzami Kamil Stoch opowiadał że nie ma pojęcia skąd wziął się ten uraz.  W piątek rano podczas treningu poczuł ukłucie w kostce , ale nic mu nie dolegało, dlatego też wystąpił w treningach. – Kamil analizował dokładnie całą sytuację i przypomniał sobie, że przed drugą serią treningową, kiedy zapinał narty poczuł dyskomfort. Oddał skok, ale kiedy na dole rozwiązał buty kostka zaczęła boleć – opowiadał trener polskiej kadry. – Wieczorem kostka spuchła i nawet wystraszyliśmy się trochę. Przez noc obrzęk jednak się zmniejszył i z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej. Nie chcieliśmy ryzykować i zmuszać Kamila do skakania za wszelką cenę. Stąd taka, a nie inna decyzja – tłumaczył Kruczek.

Trener Łukasz Kruczek przyznał że po powrocie do kraju zostaną przeprowadzone dodatkowe badania. Na tę chwilę nie potrafi jednak określić czy Kamil Stoch będzie mógł wystąpić w jutrzejszym konkursie indywidualnym. – Decyzja zostanie podjęta w niedzielę tuż przed zawodami. Do konkursu mamy prawie dobę, a jeżeli w takim tempie sytuacja się poprawia, to może nawet do jutra nie będzie śladu po tym urazie. Istnieje jednak niewielkie ryzyko, że może Kamila zabraknąć w zawodach. Na tę chwilę wszystko jednak zmierza w dobrą stronę – mówił Kruczek. Dodał  on również, że nasz mistrz olimpijski z Soczi był na porannym treningu i truchtał. Obrzęk jest jednak w takim miejscu, że nie jest w stanie przyjąć pozycji dojazdowej, co jest dużym problemem.

W konkursie drużynowym Kamila Stocha zastąpi Jan Ziobro. Życzymy Kamilowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: eurosport.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.