Łukasz Kruczek: Udało się zrealizować wszystkie cele

Łukasz KruczekPodczas imprezy sportowej “Olimpijskie pożegnanie lata”, która odbyła się 19 Września 2015 roku w Katowicach trener polskich skoczków narciarskich Kadry A Łukasz Kruczek brał udział w konferencji prasowej i odpowiadał na pytania mediów.

Trener Kadry A odpowiadając na pytania dotyczące zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego, oraz FIS Cup powiedział, że według niego udało się zrealizować wszystkie cele, ponieważ dają nam one dodatkowe miejsce na zawody Pucharu Świata, oraz zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego.

Na pytania dotyczące świetnej formy Dawida Kubackiego szkoleniowiec oznajmił, że  nie zaskoczyła go wysoka forma tego zawodnika podczas letnich startów. Dodał, że nie jest zawodnikiem znikąd, gdyż jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata i od początku sezonu letniego prezentował wysoką formę W tym roku podszedł do startów bardzo zmotywowany. Trener Kruczek podkreślił, że ważne jest, aby tą formę przetransformować to na sezon zimowy.

W temacie Letniej Grand Prix Łukasz Kruczek podkreślił, że jest to świetna możliwość dla zawodników z “drugiego szeregu” na to, aby pokazać się, oraz przebić do czołowych składów. Jednak zawody te trzeba traktować z lekkim dystansem, gdyż rzadko zdarzają się konkursy, które nie są w stu procentach obsadzone. Do zawodów różnie podchodzą najlepsi zawodnicy, ale jest to dla nich świetny sprawdzian przed zimowymi zawodami.

Nasz szkoleniowiec powiedział, że nasza kadra podchodziła poważnie do letnich startów traktując je tak jak sezon zimowy.

Odpowiadając na pytanie dotyczące Kamila Stocha stwierdził,że nie ma śladu po zeszłorocznej kontuzji i uspokoił kibiców, że problemy z pozycja najazdową mistrza są opanowane.

W temacie nowych przepisów Łukasz Kruczek stwierdził, że są one bardzo dobre, ponieważ ukróciły dużo dyskusji związanych z manipulacjami. Chwalą to sobie zawodnicy, oraz sztaby szkoleniowe. Dodał również, że Polacy wnieśli duży wkład w zmianę przepisów. – W zeszłym sezonie były nasze interwencję po to, aby przynajmniej w jednym konkursie były prowadzone mocniejsze kontrole.

Trener wypowiedział się na temat skoczni na której odbędzie się finał cyklu Letniej Grand Prix. – Skocznia w Hinzenbach jest nietypowa. To jest mała skocznia. Tam niektórzy zawodnicy nie będą mogli wykazać swoich atutów w postaci dobrej fazy lotu. Jednakże przed konkursem nie przewidujemy już treningów.

Dodał, że nasza reprezentacja pojedzie z trójką zawodników będących w pierwszej dziesiątce klasyfikacji Letniego Grand Prix. – Myślę, że jeśli pojedziemy tam z najlepszymi zawodnikami to będziemy w stanie powalczyć o najwyższe lokaty.

Na koniec zapytaliśmy naszego szkoleniowa o plany związane z treningami na torach lodowych. Trener odpowiedział – Nie wiadomo czy zawodnicy w ogóle będą wchodzili na tory lodowe. Jeśli będziemy wchodzić to zrobimy to 25 Października w Obersdorfie. Jeśli nie zdecydujemy się na ten wyjazd, to nie będziemy wchodzić w ogóle i pojedziemy prosto z ceramiki. – zakończył Łukasz Kruczek.

Z Katowic dla Sportsinwinter.pl,
Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.