Łukasz Kruczek podsumowuje treningi w Planicy: “Nie muszę nic udowadniać” (Wideo)

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Przygotowania do sezonu zimowego na całym świecie ruszyły pełną parą. Polska osada po zgrupowaniach w Cetniewie i Szczyrku udała się do Planicy. – Owocne zgrupowanie – ocenił Łukasz Kruczek, trener polskiej kadry skoczków.

Polacy tegoroczne przygotowania do sezonu rozpoczęli nieco inaczej, niż zwykle. Nie udali się na obóz za granicę, ponieważ tym razem wybrali polskie morze. W pierwszej połowie oddawali skoki w Szczyrku, a dzisiaj zakończyli treningi w Planicy. Udało nam się zapytać o ocenę tych przygotowań Łukasza Kruczka. Trener stwierdził, że nikt go nie zaskoczył, ale są zawodnicy, którzy zaczynają oddawać próby na dobrym poziomie z wysoką powtarzalnością. – Tu w Planicy byli to: Jasiek Ziobro, Piotrek Żyła i Klemens Murańka – powiedział Kruczek.

Postanowiliśmy zapytać trenera naszej kadry, jak generalnie podchodzi do tegorocznych podsumowań. Czy po minionym sezonie czuje jakąś większą presję? Przyznał, że presji nie czuje, a każdy sezon to dla niego zupełnie nowy rozdział. –  Nie mam uczucia, że coś komuś muszę udowadniać – dodał szkoleniowiec. Łukasz Kruczek nie widzi też nadzwyczajności w kalendarzu na sezon 2015/2016. W Polsce mają odbyć się dwa weekendy z Pucharem Świata, lecz w pewnej odległości czasowej. – Nasze konkursy są najważniejsze dlatego, że rozgrywają się przed naszą publiczności – powiedział Łukasz Kruczek. Nie trzeba jednak specjalnych zmian w przygotowaniach, aby trafić z formą na oba weekendy. Nie przywiązują do rozkładu zbyt dużej wagi, bo jeśli ktoś chce się liczyć w Pucharze Świata, musi być dobry w większości konkursów. Prosta recepta.

Swoje skoki w Planicy dobrze opisywali także zawodnicy. Swoją próbę w formacie wideo opublikował wczoraj Piotr Żyła. Widać przepiękny i odległy skok, zakończony czystym telemarkiem. – Jest ciąg jest zabawa;-) – napisał Żyła na swoim profilu na Facebooku. Następne zgrupowanie odbędzie się w Zakopanem.

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.