Łukasz Kruczek osobistym trenerem Kamila Stocha?

Łukasz Kruczek (2)

Wiemy już, iż po tym sezonie Łukasz Kruczek rezygnuje z funkcji trenera polskich skoczków narciarskich. Wiele wskazuje na to, że może jednak zostać osobistym szkoleniowcem Kamila Stocha.

Wiadomość ta nie została potwierdzona jeszcze oficjalnie. Ale w skokowym środowisku mówi się, że Stoch bezgranicznie ufa Kruczkowi. Polski Związek Narciarski rozważa więc opcję utworzenia dla podwójnego mistrza olimpijskiego odrębnego zespołu szkoleniowego. – Kamil wierzy w Kruczka jak w Boga. Kilka lat temu Kruczka krytykowałem, pamiętam, jak Kamil stawał po jego stronie. Teraz jest źle, zupełnie im nie idzie, ale on nadal złego słowa na trenera nie powie – mówi Wojciech Fortuna. – I dobrze, bo przecież było już dzięki tej dwójce fajnie, a skoro sobie nadal wierzą, to na pewno znów tak może być. Mnie kiedyś zabrano trenera Jana Gąsiorowskiego, w którego wierzyłem tak jak teraz Stoch w Kruczka, i sport się dla mnie skończył.

Podobna sytuacja miała miejsce z Adamem Małyszem. Pamiętamy, że Orzeł z Wisły z Hannu Lepistoe również trenował indywidualnie. Był pewny swojej decyzji, wyraził nawet chęć opłacenia sobie trenera. Apoloniusz Tajner stwierdził wtedy, iż mają na to środki i Małysz nie będzie musiał niczego płacić. – Wybitni sportowcy powinni być traktowani wyjątkowo. Adam będzie miał wszystko, czego sobie zażyczy – powiedział wówczas Tajner. – Gdyby Łukasz zechciał porozmawiać na temat swojej przyszłości, to nie widzę innej możliwości jak korzystanie z jego doświadczenia przez nasz związek. To jest przecież trener, który w tym momencie jest jeszcze lepszy niż w Val di Fiemme czy w Soczi – dodaje prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Wszelkie decyzje jednak podejmowane będą dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Źródło: przegladsportowy / sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.