Łukasz Kruczek: Nie łatwo tu o talenty

fot. Agnieszka Białek

Łukasz Kruczek szykuje się wraz ze swoimi zawodnikami do drugiego sezonu w roli trenera reprezentacji Włoch. Opowiedział o perspektywach związanych z pracą na Półwyspie Apenińskim oraz co planuje w niej zmienić w najbliższym czasie.

Kruczek w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu poruszył bardzo ważną kwestię w kontekście mówienia o swoich zawodnikach – Chcemy odwrócić pewien trend, częściowo udało się to zrobić już rok temu, ale teraz wyzwania pozostają w zasadzie podobne – stwierdził Polak. Ten trend to oczywiście określanie Włochów, jako jeden ze słabszych zespołów w stawce. Mimo, że już ponad 20 lat minęło od czasów, gdy zawodnik reprezentujący ich barwy walczył o triumfy w zawodach Pucharu Świata wreszcie pojawiła się nadzieja.

Ta nadzieja nazywa się Alex Insam – W zeszłej kampanii był spośród moich zawodników najlepszy. To materiał na świetnego skoczka, ukończył szkołę w Stams i widać, że wiedza tam zdobyta u niego procentuje – podkreślał szkoleniowiec włoskiej drużyny. – Wynajdywanie tu talentów nie jest proste, ale miejscowi urzędnicy przekonują się, że warto inwestować w ten sport i dzięki temu wkrótce powstanie nowa, 60-metrowa skocznia w Predazzo – pozytywnie zakończył Kruczek.

Źródło : Polskie Radio

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.