Łukasz Kruczek nie będzie już trenerem Polaków

DSCN0289-CopyA jednak! Jak informuje Przegląd Sportowy, Łukasz Kruczek pożegna się po sezonie z posadą trenera Reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Polski Związek poszukuje kandydatów na jego miejsce. Ma to być jednak trener spoza granic naszego kraju.

Obecny i poprzedni sezon nie był dla Polaków udany. Chociaż w 2015 roku udało się jeszcze zimę uratować brązowym medalem na mistrzostwach świata w Falun, to tej zimy imprezy najwyższej rangi mamy już za sobą. Łukasz Kruczek pracuje z nasza kadrą od ośmiu lat i dziś mówi już dość. Do tej pory wszystko spoczywało na jego barkach, ale dziś już brak pomysłu, co zrobić, aby przywrócić świetność Kamilowi Stochowi i spółce. Ponoć szkoleniowiec chce odpocząć, chociaż, jak informowaliśmy niespełna 2 tygodnie temu, zainteresowani współpracą w Kruczkiem są Finowie. Nie znane są dalsze losy Łukasza Kruczka, ale pewne jest jedno, że postanowił się rozstać ze związkiem honorowo.

Polski Związek Narciarski poszukuje już następców obecnego trenera. Wymienia się tylko dwa nazwiska – Vasja Bajc i Stefan Horngacher. Największe szanse daje się temu drugiemu, który kiedyś pracował już z polską kadrą B. Po tym sezonie Austriakowi kończy się umowa z niemiecką federację, więc jest okazja, aby podjąć z nim współpracę. Nowemu szkoleniowcowi PZN wyznaczy cel mistrzostw świata w Lahti (2017) i Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang (2018). Trzeba jednak podkreślić, że nowemu trenerowi bardzo wysoko poprzeczkę zawiesił Kruczek, który osiągał z naszą kadrą sukcesy, jakich nie miał żaden jego poprzednik. Kamil Stoch dwa razy zdobył złoto olimpijskie, raz był mistrzem świata, sięgnął po kryształową kulę a drużyna dwukrotnie była trzecią ekipą podczas mistrzostw świata. Konkretne rozmowy z nowymi kandydatami mają jednak odbyć się po sezonie. Dziś potrzeba spokoju i trenerom i przede wszystkim – zawodnikom.

Źródło: Przegląd Sportowy

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.