Łukasz Kruczek nie będzie już trenerem kadry kobiet?

Jak poinformował dziennikarz Eurosportu – Kacper Merk, Łukasz Kruczek prawdopodobnie nie będzie już trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet. Na ten moment czekamy na potwierdzenie tej informacji oraz ogłoszenie nazwiska potencjalnego następcy.

Kadrę kobiet czekają zmiany? Na razie nie jest to nic pewnego

 

Według informacji Filipa Kołodziejskiego z TVP Sport, informacja nie jest jednak potwierdzona i rozmowy wciąż trwają.

46-letni Kruczek związany jest z kadrą kobiecych skoczkiń od 2019 roku. Przez trzy lata współpracy nie osiagnął jednak z zawodniczkami spektakularnych sukcesów. Jego największym osiągnięciem w tej roli było 6. miejsce Kingi Rajdy w konkursie Pucharu Świata w Oberstdorfie w sezonie 2019/20.

Ostatni sezon był jednak fatalny dla jego podopiecznych. Zarówno Kinga Rajda, jak i Nicole Konderla wzbogaciły się o dość duży dorobek punktowy względem lat poprzednich. Większość z tych punktów zdobyły jednak w słabo obsadzonych konkursach przedolimpijskich w niemieckim Willingen.

Na szkoleniowca z Buczkowic spadła ogromna fala krytyki za fatalną atmosferę w kadrze oraz bardzo słaby występ odczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, gdzie żadna z polskich zawodniczek nie znalazła się w czołowej “

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wspomniana Rajda zajęła 42. miejsce z dorobkiem 35 punktów, a 20-letnia Konderla 45. (19 punktów).