Łukasz Kruczek jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim

konfa-0981
fot. Agnieszka Białek

Trener Łukasz Kruczek w środę 27. maja na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił wykład pt. “Zarządzanie Reprezentacją Polski w skokach narciarskich”. 

Spotkanie z trenerem Kadry A zorganizowane zostało przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Katedrę Zarządzania w Turystyce UJ. Łukasz Kruczek starał się wyjaśnić na czym polega zarządzanie reprezentacją. Opowiedział również jakie zadania musi wykonywać trener. Są to m.in.: tworzenie planu organizacyjnego, planowanie dnia, tworzenie budżetu grupy, organizacja logistyczna wyjazdów oraz kontaktowanie się z  przedstawicielami takich organizacji jak FIS, PZN i PKOL. Trener zaznaczył również, że każda osoba ze sztabu szkoleniowego zarówno trenerzy, jak i serwismen, fizjoterapeuta czy lekarz, mają swoje zadania i obowiązki. Najważniejszym elementem funkcjonowania zespołu jest jednak pasja, bez której ciężko byłoby stworzyć coś wielkiego.
– Pasja, czyli zaangażowanie w pracę jest bardzo ważne, bo bez tego nie byłoby szansy na rozwój. Oprócz tego w zespole bardzo istotna jest akceptacja w grupie oraz komunikatywność, czyli umiejętność mówienia o błędach i wyciągnięcie z nich wniosku – mówi trener.

Na koniec wystąpienia trener Łukasz Kruczek zdradził najważniejszą zasadę reprezentacji Polski w skokach narciarskich.
– One team, one way, one passion, czyli jesteśmy jednym zespołem, idziemy tą samą drogę i mamy jedną pasję, czyli skoki narciarskie – podsumował Kruczek.

źródło: pzn.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.