Łukasz Kruczek dla Sportsinwinter.pl: “Były to solidne zawody w naszym wykonaniu.”

P1040720
fot. Agnieszka Białek

Trener kadry A – Łukasz Kruczek, specjalnie dla Sportsinwinter.pl ocenił Mistrzostwa Polski na igelicie, które zostały rozegrane w zeszłą sobotę na skoczni normalnej w Szczyrku.  Wypowiedział się również na temat dyspozycji brązowego medalisty mistrzostw – Bartłomieja Kłuska:

-Były to solidne zawody w naszym wykonaniu. Zrobiliśmy kolejny krok w drodze do sezonu zimowego. Wyniki tych zawodów, odzwierciedlają obecny poziom polskich skoków. Nie mieliśmy dzisiaj wielkich problemów jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Zawody były w miarę wyrównane. Konkurs pokazał w jakiej dyspozycji są zawodnicy na tym etapie przygotowań do sezonu. 

Bartek Kłusek nie prezentował się jeszcze dobrze w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego. Mamy świadomość tego, że jest to zawodnik z potencjałem, który ma szanse wystartować i w Pucharze Świata i zajmować wysokie lokaty, zarówno w Pucharze Kontynentalnym jak i solidnie skakać w Pucharze Świata. 

Łukasz Kruczek zdradził plany treningowe kadry A na najbliższe tygodnie:

Ostatnie skoki na igelicie mamy zaplanowane na 6 listopada. Natomiast, kolejne treningi na skoczni będą już się odbywały na torach lodowych. 

Pełny wywiad wideo

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.