Łukasz Kruczek dla SiW: “Zaskoczył mnie Konrad Janota”

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

W miniona sobotę w Wiśle odbyły się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który wyprzedził Klemensa Murańkę i Macieja Kota. Postanowiliśmy zapytać o ocenę tego wydarzenia trenera Łukasza Kruczka.

Nasi skoczkowie już od kilku miesięcy przygotowują się do sezonu. Szkoleniowiec naszej kadry Łukasz Kruczek przyznaje, że treningi odbywają się bez większych przeszkód. – Jedynie Zakopane stwarzało nam trochę problemów – mówi Kruczek. O Wielkiej Krokwi zresztą w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno. Więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.

Trener naszej kadry oceniając ostatnie mistrzostwa kraju przyznał, że wśród czołówki nie widzi żadnych niespodzianek, jednak zaskoczył go jeden zawodnik. – Jedyne zaskoczenie to Konrad Janota, który pokazał się z dobrej strony – mówi nam Kruczek. – Oczywiście nie jest to nazwisko ze szczytu, natomiast faktycznie pokazał się w trakcie weekendu się z dobrej strony. Szkoleniowca bardzo cieszy wyrównany poziom w czołówce a zawodnicy z poszczególnych grup mieszają się, tworząc zdrową rywalizację.

Podczas nadchodzącej Letniej Grand Prix w Wiśle Polacy będą mogli wystawić 11-osobową ekipę. W związku z tym Kruczek nie zauważa problemów ze skompletowaniem drużyny. Ostatnie treningi przed imprezami odbędą się w Wiśle i Szczyrku. Kadra A potrenuje w pierwszej miejscowości, a grupa B w drugiej.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.