Lukas Muller: ,,Moim obecnym celem jest bycie niezależnym”

Fot.: krone.at

Fot.: krone.at
Fot.: krone.at

Lukas Muller po styczniowym upadku na skoczni w Kulm stara się powrócić do sprawności, jednak nie jest to tak łatwe, jak wydawało mu się na początku. W wywiadzie dla portalu salzburg24.at opowiedział o swoich postępach w rehabilitacji.

Austriacki skoczek od wypadku porusza się na wózku inwalidzkim, co jest dla niego dużym wyzwaniem, gdyż jak mówi najprostsze czynności, stały się dla niego bardzo trudne do wykonania. -Bardzo często muszę korzystać z pomocy innych, jednak staram się, robić samemu jak najwięcej. Moim obecnym celem jest bycie niezależnym, tak jak jest to tylko możliwe- powiedział w wywiadzie dla salzburg24.at.

Na szczęście, dzięki nieustannej rehabilitacji, widać postępy w powrocie do sprawności. Niedawno Lukas Muller zaczął stawiać pierwsze kroki, a teraz może chodzić już na krótkich dystansach. -Wiem, że mogę spędzić resztę życia na wózku inwalidzkim. Gdzieś tam jest dla mnie droga, lecz nie wiem, co jest za rogiem- opowiedział. Oczywiście cały proces jest bardzo męczący dla reprezentanta Austrii.

Ostatnio Muller odkrył swoją nową pasję – rugby na wózkach. Brał nawet udział w Mistrzostwach Austrii, jak mówi, jest to dla niego odskocznia od życia codziennego. Lukas Muller nie może zapomnieć o skokach narciarskich, był obecny na ostatnich Letnich Mistrzostwach Austrii. Swoją przyszłość chce wiązać ze skokami, planuje zostać trenerem.

Źródło: salzburg24.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.