Luca De Aliprandini nie wystąpi na MŚ w Sankt Moritz, zastąpi go Simon Maurberger

fot: Simon Bruty / Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY-NC

Photo credit: Lillehammer 2016 Youth Olympic Games via Foter.com / CC BY-NC
fot: Simon Bruty / Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY-NC

Komisja lekarska Włoskiej Federacji Sportów Zimowych nie wyraziła zgody na udział Luki De Aliprandiniego w slalomie gigancie na MŚ w Sankt Moritz. Uraz głowy jakiego doznał Włoch okazał się zbyt groźny. Zastąpi go Simon Maurberger. 

Luca De Aliprandini miał wystąpić w Sankt Moritz w supergigancie i slalomie gigancie. Pierwsza konkurencja już się odbyła bez niego, a w gigancie również Aliprandini nie pojedzie. Po dzisiejszych badaniach w szpitalu w Mediolanie komisja lekarska FISI nie zezwoliła na jego starty w zawodach. Przez kolejne 15 dni będzie on pod obserwacją, a później ponownie stan zdrowia 26-letniego Włocha zostanie poddany ocenie. Przyczyną odmowy udzielenia zgody na uczestnictwo w MŚ jest uraz głowy na treningu w Livigno podczas przygotowań do głównej imprezy sezonu.

Na MŚ w gigancie pojedzie zamiast De Aliprandiniego inny zawodnik, a będzie nim Simon Maurberger. W Pucharze Świata 21-letni Maurberger wystąpił w tym sezonie 5 razy. W ostatnich zawodach w Garmisch-Partenkirchen zajął 15. miejsce w slalomie gigancie. Zdobył tam jedyne w tej edycji PŚ punkty. We wcześniejszych występach nie kończył pierwszego przejazdu lub nie kwalifikował się do drugiego przez zbyt słaby czas. W Pucharze Europy jego najlepszym wynikiem w sezonie 2016/2017 jest 3. miejsce w Gällivare. Start w MŚ 17. lutego będzie jego debiutem na tej imprezie.

Źródło: sciaremag.it/Informacja własna

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.