LPK Wisła: Jutro rozpoczynamy kolejne zmagania skoczków

P1050180Skocznia narciarska im. Adama Małysza przeżywa w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie. Po mistrzostwach Polski i Letniej Grand Prix, nadszedł czas na Puchar Kontynentalny. W zawodach wystartuje aż 56 zawodników z 12 krajów świata.

W miniony weekend Wisła gościła najlepszych skoczków świata, którzy rywalizowali o punkty Letniej Grand Prix. Przypomnijmy, że konkurs drużynowy padł łupem Polaków a indywidualne zmagania wygrał Dawid Kubacki przed Piotrem Żyłą. W rozgrywanym przed rokiem Pucharze Kontynentalnym Polacy również nie mieli sobie równych. Tym razem również na to liczymy. Na obiekcie Hs-134 nasze barwy reprezentować będą: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja (Artur Kukuła, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski i Adam Ruda.

W stolicy skoków na Śląsku zobaczymy także takie znane nazwiska jak Cene Prevc, Alexey Romashov, Daniele Varesco, Roberto Dellasega, Anze Lanisek, czy Rok Justin. Zabraknie na starcie aktualnego lidera PK Dawida Kubackiego, który wygrał dwa pierwszy konkursy w Kranju. Polak jest jednak także liderem LGP i to właśnie w Hinterzarten wystartuje. Synoptycy zapowiadają na jutro bardzo dobra pogodę w Wiśle. Wiatr przez cały weekend nie powinien przeszkadzać. Dokuczliwe natomiast mogą być upały, ponieważ temperatury nie będą schodziły poniżej 30 stopni. Liczymy zatem na wielkie emocje. Relacje spod skoczni przygotuje dla Was nasz reporter – Franek Damboń. Śledźcie zatem naszą stronę i profile na Facebook’u oraz Twitterz (@sportsinwinter).

Program zawodów:

08.08.2015, sobota

10:00 – oficjalny trening
16:00 – seria próbna
17:00 – pierwsza seria konkursowa

09.08.2015, niedziela

10:00 – seria próbna
11:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: Anna Karczewska / PZN , Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.