LPK we Frensztacie: Zwycięstwo Schiffnera!

aut_Schiffner

Konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie zakończył się zwycięstwem 22 – letniego Austriaka – Markusa Schiffnera. Po pierwszej serii zajmował, 2 miejsce (100,5 metra) ale po skoku w drugiej serii na odległość 100,5 metra, wyprzedził Jure Sinkovca (101 metrów i 96,5 metra), który ostatecznie zawody zakończył na trzecim miejscu. Na drugie miejsce z 8 awansował Danny Queck (96 metry w pierwszej serii). Uzyskał on najlepszą odległość w serii finałowej – 103 metry.

Najlepszy z Polaków – Grzegorz Miętus po skokach na odległość 96 metrów i 98 metrów zawody ukończył na 12 miejscu. Na 18 miejscu uplasował się Przemysław Kantyka (93 metry i 90,5 metra). Nieco gorzej spisali się pozostali podopieczni Roberta Matei, którzy w drugiej serii spadli o kilka pozycji. Krzysztof Leja zajął 23 miejsce po skokach na odległość 87,5 metra oraz 91 metrów. Andrzej Zapotoczny (92 metry i 88,5 metra) i Łukasz Podżorski (96,5 metra i 83,5 metra) zajęli odpowiednio 29 i 30 miejsce.

Już jutro kolejny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie. Pierwsza seria ma się rozpocząć o godz. 14:00.