LPK we Frensztacie. Viktor Polasek wygrywa, Maciej Kot w czołówce

fot. Łukasz Serba

Viktor Polasek zwyciężył dzisiejszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Podium uzupełnili Mika Schwann i Philipp Raimund. Najlepszy z Polaków – Maciej Kot – zajął 5. miejsce.

fot. Łukasz Serba

Polacy wystąpili w składzie: Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Adam Niżnik. Każdemu z nich udało się zakwalifikować do serii finałowej. Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych (5. miejsce) był Maciej Kot po przyzwoitych skokach na 102,5 oraz 102 metry. Wąsek, Pilch i Juroszek zajęli lokaty w drugiej dziesiątce, a Jarosław Krzak “wylądował” na 22. pozycji.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowało się trio: Polasek, Schwann, Raimund. Kolejność ta nie uległa zmianie podczas finałowej serii konkursu. Najlepszym ze wszystkich zawodników okazał się Czech – Viktor Polasek. Zwycięstwo zagwarantowały mu skoki na odległość 104 i 101 metrów. Drugie miejsce zajął Niemiec – Mika Schwann (105,5 i 102,5 m), a trzecia lokata przypadła Philippowi Raimundowi (100,5 oraz 102 m). Warto zwrócić uwagę także na wysokie pozycje Andrew Urlauba i Kevina Maltseva, którzy zajęli odpowiednio 5. i 10. miejsce. Prawo startu w zawodach Pucharu Świata wywalczył za to reprezentant Turcji, Fatih Arda Ipcioglu (27. lokata).

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: FIS / Informacja własna