LPK we Frensztacie: Treningi dla Pograjca

pograjc
Foto: berkutschi.com

Andraz Pograjc wygrał obydwa dzisiejsze treningi przed jutrzejszym konkursem z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w czeskim Frensztacie.

W pierwszej serii treningowej, Słoweniec skoczył 96 metrów i wyprzedził drugiego reprezentanta Niemiec – Dannego Quecka (98,5 metra) o 1,1 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się Pius Paschke, który poszybował na 97 metr.

Najlepszym z Polaków okazał się Łukasz Podżorski, który skoczył na odległość 95 metrów i zajął 11 miejsce. Na 13 pozycji uplasował się kolejny z naszych reprezentantów – Krzysztof Leja (92,5 metra). Tuż za nim na 14 miejscu pierwszy trening ukończył Grzegorz  Miętus (90 metrów). W czołowej “trzydziestce” zawodników znalazł się jeszcze Andrzej Stękała, który uzyskał 84 metry i był 26. Nieco słabiej w pierwszym treningu poradzili sobie Przemysław Kantyka (83,5 metra) wraz z Andrzejem Zapotocznym (82 metry), którzy zajęli odpowiednio 33 i 35 miejsca.

W drugim treningu ponownie pierwszy był Andraz Pograjc, który w drugiej próbie uzyskał 92 metry. Sytuacja z pierwszego treningu powtórzyła się również w przypadku Dannego Quecka, który po skoku na 95 metr ponownie znalazł się na 2 miejscu. Trzecie miejsce zajął kolega z reprezentacji Pograjca – Mitja Meznar (92 metry).

W pierwszej “dziesiątce” drugiej serii treningowej, znalazło się miejsce dla Andrzeja Zapotocznego, który po skoku na odległość 86,5 metra zajął 7 miejsce. Andrzej Stękała (96 metrów) był 14. Łukasz Podżorski (94 metry), Grzegorz Miętus (89,5 metra) i Krzysztof Leja (87,5 metra) zajęli odpowiednio 17, 18 i 19 miejsce. Na 26 miejscu uplasował się ostatni reprezentant Polski – Przemysław Kantyka, który uzyskał 88 metrów.

Konkurs we Frensztacie odbędzie się jutro o godzinie 12:00.

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.