LPK we Frenštacie: Paweł Wąsek najlepszy, trzech Polaków w TOP 5

Paweł Wąsek okazał się najlepszy podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstadzie. Polak na podium wyprzedził Słoweńca Roka Justina i wczorajszego zwycięzcę Norwega Joakima Aune. Za podium uplasowali się Klemens Murańka na czwartej pozycji i Andrzej Stękała na piątej.

Wąsek powetował sobie wczorajszą dyskwalifikację. Po skokach na odległość 100 i 103,5 metra triumfował z notą 245,3 pkt minimalnie wyprzedzając o 0,4 pkt lidera po pierwszej serii Roka Justina, który skoczył 100 i 103 m. Aune zanotował skoki 100 i 101,5 m i do Wąska stracił 4,8 pkt.

Klemens Murańka, choć tym razem na podium nie stanął (skoki 100,5 i 101,5 m dały mu notę 239,5 pkt), to umocnił się na pozycji lidera całego cyklu, w którym na drugie miejsce wskoczył Stękała (dziś 100 i 100,5 m / 238,8 pkt). Paweł Wąsek w klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą pozycję.

W Czechach skakali jeszcze dwaj nasi reprezentanci: Kacper Juroszek i Tomasz Pilch. I o ile w przypadku pierwszego z nich możemy mówić o niezłym występie (osiemnasta pozycja, o jedno miejsce za amerykańskim góralem Patrykiem Gąsienicą), to Pilch nie po raz pierwszy w tym sezonie wypada nieco poniżej oczekiwań (31. miejsce).

wyniki zawodów

klasyfikacja generalna

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.