LPK we Frenstacie. Schwann ze zwycięstwem, Kot na podium

fot. P. Ślezińska

W przeciągającym się godzinami drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie triumfował Mika Schwann. Drugi był Cestmir Kozisek a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Kot. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się też inny z biało-czerwonych. To Kacper Juroszek, który zajmując 10. miejsce, osiągnął najlepszy wynik w karierze. 

fot. P. Ślezińska

To był długi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, bo trwał ponad 2 i pół godziny. Przeciągające się zawody padły łupem Austriaka Miki Schwanna. Drugi zawodnik piątkowej rywalizacji uzyskał 104,5 oraz 102,6 metra, co pozwoliło mu na pewny triumf. Drugi Cestmir Kozisek stracił do niego 7 punktów. Czesi i tak powinni być zadowoleni, bo wczoraj triumfował Viktor Polasek (dzisiaj czwarty).

Uśmiech na twarzy powinien też zagościć u Macieja Kota. Polak wczoraj był piąty, ale dzisiaj po skokach na 106 oraz 99 metrów wspiął się na najniższy stopień podium. Wczorajszą lokatę Kota tym razem zajął kolejny Austriak Markus Mueller.

Na spore słowa uznania zasłużył reprezentant Estonii. Kevin Maltsev po dwóch próbach mierzących 101 metrów znalazł się na wysokiej szóstej pozycji. Polscy kibice mogą bić brawo Kacprowi Juroszkowi, który uzyskując 98,5 oraz 106 metrów wywalczył dziesiątą pozycję. To jego najlepszy wyniki w historii startów w tym cyklu. Punkty zdobyli jeszcze szesnasty Paweł Wąsek oraz dwudziesty Tomasz Pilch.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj