LPK we Frenštacie pod Radhoštem: Joakim Aune zwycięzcą, podium Murańki

0

Joakim Aune zwyciężył w piątkowym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbył się w czeskim ośrodku Frenštat pod Radhoštěm. Polskich kibiców może cieszyć dobra postawa kadry B prowadzonej przez trenera Macieja Maciusiaka – choć pecha miał Paweł Wąsek, któremu na drodze do czołowej piątki konkursu stanęły kłopoty sprzętowe.

Po pierwszej serii konkursu, po skoku na odległość 100 metrów,  prowadził Norweg Joakim Aune. Miał 2 punkty przewagi nad zajmującymi ex aequo drugie miejsce Słoweńcem Rokiem Justinem (98.5 m) i Polakiem, Klemensem Murańką (100.5 m). W pierwszej dziesiątce I rundy konkursu oglądaliśmy aż czterech Polaków – piąty był Paweł Wąsek (96.5 m), szósty Andrzej Stękała (98 m), a dziesiąty – Kacper Juroszek (96.5 m). Z kolei Tomasz Pilch nie awansował dziś do II serii – zajął 49. miejsce po skoku na odległość 83.5 metra.

wyniki I serii

Rozmiar skoczni w Czechach to 106 metrów, a najlepszym wynikom brakowało do tej odległości dość dużo – dlatego w II serii skoczkowie oddawali swoje próby z wyższych belek. Aune utrzymał prowadzenie i wygrał konkurs. Skoczył 98.5 metra i z łączną notą wynoszącą 248.8 punktu o trzy dziesiąte wyprzedził Roka Justina (99.5 m). Na trzecie miejsce spadł Klemens Murańka (99.5 m). Czwarty był gospodarz, Filip Sakala, który jako jedyny dwukrotnie osiągnął odległości wynoszące 100 metrów. Skok Pawła Wąska oddany w II serii, który początkowo pozwalał mu myśleć o piątej lokacie, został anulowany. Polaka zdyskwalifikowano z powodu nieregulaminowego stroju. Andrzej Stękała awansował więc na 5. miejsce, a Kacper Juroszek spadł tylko o jedną lokatę, na jedenastą pozycję.

wyniki konkursu 

W klasyfikacji generalnej na czele pozostaje Klemens Murańka, a piąte miejsce zajmuje w niej Andrzej Stękała.

klasyfikacja generalna LPK

Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się jutro, na tej samej skoczni. Rozpoczną się o godzinie 10:00 polskiego czasu.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.