LPK w Zakopanem: Trening dla Zaka Mogela, seria próbna dla Killiana Peiera

17:30, 22.09.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 18:12, 22.09.2018

Dzisiejsze popołudnie dla fanów skoków narciarskich jest bardzo ciekawe. Trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem wygrał Słoweniec - Zak Mogel, a serie próbną przed zawodami Szwajcar - Killian Peier. Już o godz. 18:00 rozpocznie się konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem w ramach którego równocześnie odbywa się Puchar Solidarności pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów.

Pierwszym zadaniem w planie dnia przed oficjalnym rozpoczęciem Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem dla skoczków narciarskich był trening. Wygrał go Zak Mogel po skoku na 133 metry. Na drugim miejscu uplasował się Moritz Baer, który w swojej próbie uzyskał 132,5 metry. Trójkę najlepszych zawodników treningu dopełnił Aleksandr Bazhenov. Rosjanin na Wielkiej Krokwi poszybował na odległość 135,5 metra.

Najlepszym z Polaków był Tomasz Pilch, który lądował na 129,5 metrze, co pozwoliło mu zająć siódmą lokatę. Tuż za nim znalazł się Przemysław Kantyka (128 metrów). Aleksander Zniszczoł musiał się zadowolić miejscem 11 po skoku na 129,5 metra. Andrzej Stękała z taką samą odległością jak Pilch i Zniszczoł, znalazł się na szesnastej pozycji. Powracający po przerwie Klemens Murańka (128,5 metra) był 27. Paweł Wąsek oddał skok na odległość 121 metrów i trening zakończył na 30 pozycji. Bartosz Czyż lądował na 117 metrze, co dało mu odległe 40 miejsce. Pięcioro reprezentantów Polski tj.: Kacper Stosel, Szymon Jojko, Mateusz Gruszka, Damian Skupień i Kacper Juroszek, zrezygnowało ze startu w treningu.

Oficjalne wyniki treningu

Killian Peier po skoku na odległość aż 137 metrów wygrał serie próbną poprzedzającą konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Szwajcar wyprzedził tym samym zwycięzcę treningu, który w swojej drugiej próbie osiągnął dystans 134 metrów. Trzeci był Aleksander Zniszczoł, który lądował na 133 metrze.

Tuż za czołową trójką zawodników uplasował się Anze Semenic (133 metry). Z dobrej strony pokazał się również Przemysław Kantyka, który oddał skok na odległość 135 metrów. Jednak wiatr pomógł Polakowi osiągnąć tak dobry wynik i stąd dopiero piąta pozycja.

Kolejnym polskim zawodnikiem z dobrym wynikiem serii próbnej był Klemens Murańka. Dobrze wszystkim znany zawodnik klubu TS Wisła Zakopane, poszybował na 126 metr, co dało mu miejsce 15 w stawce. Na 19 miejscu uplasował się Tomasz Pilch (131 metrów). Paweł Wąsek (121 metrów) był 22. Na 34 pozycji wylądował Andrzej Stękała z dystansem 117 metrów. Kacper Juroszek (117 metrów) i Mateusz Gruszka (117 metrów) zajęli odpowiednio 45 i 46 miejsca. Szymon Jojko z wynikiem 109 metrów był 53, a oczko niżej uplasował się Bartosz Czyż z odległością 108,5 metra. Stawkę naszych zawodników zamknął Damian Skupień (108,5 metra; 58 miejsce) i Kacper Stosel (101 metrów; 61 miejsce).