LPK w Trondheim: Zwycięstwo Piusa Paschke, Murańka szósty

19:39, 16.09.2017 Anna Felska

Za nami pierwsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego odbywające się w norweskim Trondheim. Zwycięstwo odniósł reprezentant Niemiec Pius Paschke. Najlepszy z Polaków Klemens Murańka zamknął czołową szóstkę.

Paschke po pierwszej serii zajmował dopiero 6. miejsce. W finałowej serii poszybował na 135,5 m i zwyciężył w pierwszym konkursie w Trondheim. Lider na półmetku Słoweniec Timi Zajc uzyskał 130 m ale drugi skok na 131,5 nie pozwolił mu utrzymać prowadzenia i ostatecznie zajął 3. miejsce. Drugie miejsce zajął drugi ze Słoweńców Tilen Bartol (130 i 134 m). Drugiego miejsca po pierwszej serii nie utrzymał Richard Freitag, który po swoich próbach na 130 i 130,5 m zajął miejsce tuż za podium. Oczko niżej uplasował się najlepszy z Norwegów Joakim Aune (127 i 134,5 m). Klemens Murańka po pierwszym skoku na 125 m zajmował dopiero 10. pozycję. W drugiej próbie poszybował aż na 135 m, co pozwoliło mu ostatecznie zajął 6. miejsce.

W finałowej serii obejrzeliśmy jeszcze dwóch Polaków. Aleksander Zniszczoł po skokach na 124 i 128 m zajął 13. pozycję. W drugiej dziesiątce uplasował się również Bartłomiej Kłusek (119 i 123,5 m), który wylądował na 17. miejscu. Punktów nie zdobyli: Jan Ziobro (118,5 m) oraz Krzysztof Miętus (111,5 m), którzy zajęli odpowiednio 35 i 45. lokatę.

Kolejny konkurs na skoczni HS140 w Trondheim już jutro. Początek pierwszej serii o godz. 12:00.