LPK w Trondheim: Richard Freitag najlepszy w serii próbnej

11:39, 17.09.2017 Anna Felska Aktualizacja: 11:50, 17.09.2017

W serii próbnej przed konkursem indywidualnym mężczyzn z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego najlepszy okazał się Richard Freitag. Drugie miejsce w Trondheim zajął Nejc Dezman, a trzeci był Domen Prevc.

W serii próbnej triumfował Richard Freitag. Reprezentant Niemiec poszybował na 140 metr, co dało mu w sumie 81.4 punktów. Drugi wynik osiągnął zawodnik pochodzący ze Słowenii, czyli Nejc Dezman, który oddał skok o długości wynoszącej 137 metrów. Natomiast trzecia lokata należała do jego rodaka - Domena Prevca. Najmłodszy z braci Prevc skoczył 136 metrów. Czwarty był Tilen Bartol (135 m).

Najlepiej z grona reprezentantów Polski zaprezentował się Klemens Murańka. Aktualny lider klasyfikacji LPK wylądował na 130.5 metrze, co dało mu 8 lokatę. Aleksander Zniszczoł (128 m) uplasował się na miejscu 16, Krzysztof Miętus (128.5 m) zajął pozycje 25, Bartłomiej Kłusek (127.5 m) został sklasyfikowany na lokacie 28. Najgorzej poradził sobie Jan Ziobro (122 m), który był ostatecznie 39.