LPK w Szczyrku: Aschenwald wygrywa konkurs, Kantyka czwarty

Philipp Aschenwald został zwycięzcą pierwszego konkursu z cyklu Beskydy Tour. Drugie miejsce zajął Ilmir Hazetdinov, a trzecie Lukas Hlava. Najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka zajął czwartą lokatę.

W pierwszej serii kapitalnym skokiem popisał się Austriak Philipp Aschenwald, który to osiągnął 108,5 metra i o 3,2 punktu wyprzedził Ilmira Hazetdinova (106 metrów). Trzecie miejsce na półmetku zawodów zajmował Czech Lukas Hlava (105,5 metra). Najlepszym z Polaków na tym etapie rywalizacji okazał się czwarty Aleksander Zniszczoł, który lądował na 104. metrze, a tuż za nim uplasował się Przemysław Kantyka z odległością równą 103 metrów. Tomasz Pilch (103 metry) zanotował ósmy rezultat ex aequo z Niemcem Maxem Gollerem. Paweł Wąsek (100 metrów) był osiemnasty, Andrzej Stękała (100,5 metra) dwudziesty trzeci. Niestety ostatni z naszych reprezentantów, czyli Kacper Juroszek, został zdyskwalifikowany. Oprócz niego spotkało to także Francuza Jonathana Learoyda.

Ostatecznie Austriak Aschenwald zdołał utrzymać prowadzenie i w drugiej serii ponownie popisał się najdłuższą odległością – wylądował on na 106. metrze. Obie próby dały mu łącznie 6,5 punktu przewagi nad drugim, Ilmirem Hazetdinovem (105 metrów). Na najniższym stopniu podium stanął Lukas Hlava (104 metry), który wyprzedził czwartego Przemysława Kantykę (103 metry) o 3,9 punktu. Kolejne miejsca zajęli Martti Nomme (105,5 metra), Rok Justin (101 metrów), Markus Schiffner (104 metry) ex aequo z Tomaszem Pilchem (101 metrów). Aleksander Zniszczoł (99,5 metra) w porównaniu z pierwszą serią zanotował gorszy wynik, uzyskując dziewiąty rezultat. Czwarty z naszych reprezentantów, który zdołał awansować do finału, Paweł Wąsek (97 metrów) był dwudziesty, a Andrzej Stękała (96,5 metra) dwudziesty siódmy. Zdyskwalifikowani zostali Niemiec Max Goller oraz Słoweniec Jaka Hvala.

Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Beskidów odbędzie się już jutro. Pierwsza seria konkursowa w Wiśle rozpocznie się o 19:00.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.