LPK w Stams: Zwycięstwo Tande,Kot na drugim miejscu

DSC_7909-KopiowanieZakończył się drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams. Zwycięzcą został Daniel Andre Tande, drugi stopień podium zajął Maciej Kot, trzecie miejsce utrzymał Ronan Lamy Chappuis.

Daniel Andre Tande, który tracił 1,1 pkt do prowadzącego Macieja Kota po pierwszej serii uzyskał w finałowych zmaganiach 111,5 metra co dało mu zwycięstwo z łączną notą 261,2 pkt. Nasz reprezentant oddał drugi skok na odległość 107,5 metra uzyskując łącznie 254,1 pkt. Na najniższym stopniu podium znalazł się Ronan Lamy Chappuis, który oddał dwa dobre skoki w konkursie. W finałowych zmaganiach uzyskał on 108 metrów z łączną notą 251,1 pkt.

Tuż poza podium znalazł się kolejny z naszych reprezentantów Dawid Kubacki, który awansował z szóstego miejsca(109 metrów; 248,3 pkt). Z bardzo dobrej strony pokazał się również Stefan Hula, który z dziewiątego miejsca po pierwszej serii awansował na miejsce siódme zajmując je razem z Austriakiem Philippem Aschenwaldem. Skoczek kadry B uzyskał 103,5 metra, jego łączna nota wyniosła 234,0 pkt.

Pełne wyniki po pierwszej serii

Pełne wyniki po dwóch seriach

Klasyfikacja generalna LPK

Źródło: www.fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.