LPK w Stams: Eva Pinkelnig triumfuje w Austrii. Polki daleko w klasyfikacji

11:46, 21.09.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 12:09, 21.09.2019

Reprezentantka gospodarzy - Eva Pinkelnig wygrała konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet w Stams. Austriaczka pokonała będącą na drugim miejscu Marite Kramer i Urse Bogataj, która rywalizacje zakończyła na trzeciej pozycji. Polki zaliczyły slaby występ.

Zwyciężczyni dzisiejszej rywalizacji w Stams - Eva Pinkelnig w swoich próbach uzyskała 109,5 metra i 107,5 metra. Pozwoliło jej to wyprzedzić swoją koleżankę z reprezentacji Austrii - Marite Kramer (104,5 metra; 108 metrów) o 3.8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Ursa Bogata. Słowenka po pierwszej serii po skoku na 108 metrów prowadziła, lecz w drugiej serii konkursu uzyskała tylko 102,5 metra, co dało jej trzecie miejsce.

Tuż za czołową trójką zawodniczek uplasowała się Ema Klinec ze skokami na 106 metrów i 101 metrów. Piąta była pochodząca z Francji - Josephine Pagnier (100,5 metra; 97 metrów). Kolejna reprezentantka Słowenii - Spela Rogelj lądowała na 96,5 metrze oraz 98 metrze, co pozwoliło jej zająć szóstą pozycje.

Polki pod wodzą Łukasza Kruczka zaliczyły słaby występ. Najlepszą z nich okazała się być Anna Twardosz (dwukrotnie 84 metry), która zajęła 18 miejsce. Joanna Szwab (dwukrotnie 79,5 metra) i Kinga Rajda (83,5 metra; 76,5 metra) zajęły odpowiednio lokaty 22 i 23. Do finału nie zakwalifikowała się Nicole Konderla po skoku na 71,5 metra oraz Wiktoria Przybyła, która uzyskała tylko 66 metrów.

Powracająca do światowej rywalizacji Sarah Hendrickson nie zaliczy tych zawodów do udanych. Amerykanka po pierwszej serii konkursu została zdyskwalifikowana za nieprawidłową długość nart.