LPK w Rasnovie: Trofimow najlepszy w treningu, Schiffner w serii próbnej

Roman Siergiejewicz Trofimow okazał się najlepszy podczas serii treningowej przed dzisiejszym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie. Najlepszym z Polaków był Kacper Juroszek, który zajął 9 miejsce. W serii próbnej pierwsze miejsce zdobył  Markus Schiffner.

Skok na 92. metr pozwolił Romanowi Trofimowowi na osiągnięcie pierwszego miejsca w treningu przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na drugiej pozycji na liście wyników widnieje nazwisko Sandera Vossana Eriksena, któremu zmierzono 91 m. Za nim kolejni Norwegowie: Joakim Aune (90 m) oraz Anders Haare (89 m). W czołówce znaleźli się jeszcze: piąty Pius Paschke (93 m), a szósty Moritz Baer (91 m). Najlepszy z Polaków Kacper Juroszek po skoku na 86 metrów zajął dziewiątą lokatę. Na miejscach od 11 do 13 uplasowali się trzej kolejni nasi reprezentanci, czyli: Mateusz Gruszka (90,5 m), Stefan Hula (89 m) i Jan Habdas (88,5 m). Dwudziesty pierwszy był Adam Niżnik (81 m), a Tomasz Pilch dwudziesty ósmy (82,5 m).

Pełne wyniki

W serii próbnej najlepszy był Markus Schiffner z Austrii, któremu sędziowie zmierzyli 89 metrów. Za nim uplasował się jego rodak Stefan Huber, który uzyskał 95 metrów. Na trzecim miejscu znalazł się czeski talent Frantisek Holik z odległością 88 m. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Anders Haare (92 m) i Roman Siergiejewicz Trofimow (90 m). Szóste miejsce zajął najlepszy z Polaków Tomasz Pilch, któremu udało się skoczyć 90 metrów. Pozostali biało-czerwoni spisali się słabiej. Dziewiętnasty był Stefan Hula (89 m), dwie pozycje dalej Adam Niżnik (85 m), Mateusz Gruszka był dwudziesty szósty (86 m), Kacper Juroszek trzydziesty pierwszy (82 m), a czterdziesty drugi Jan Habdas (77 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.