LPK w Rasnovie. Sobotni konkurs dla Fettnera. Juroszek w czołowej piątce

Manuel Fettner wygrał sobotni konkurs w Rasnovie w ramach letnich zmagań w Pucharze Kontynentalnym. Całe podium zajęli reprezentanci Austrii. Bardzo dobrze spisał się Kacper Juroszek, który uplasował się w czołowej piątce.

Austriaccy skoczkowie potwierdzili wysoką formę zaprezentowaną podczas serii treningowych. Triumf w sobotnich zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie odniósł Manuel Fetter. Bardzo doświadczony zawodnik nad drugim Ulrichem Wohlgenanntem miał przewagę wynoszącą aż 11,6 punktu. Podium zmagań na obiekcie HS97 zamknął trzeci z Austriaków Mika Schwann. Ten stracił do Fettnera 12,4 punktu. Czwarte miejsce zajął Fredrik Villumstad. Norweg do trzeciego dziś skoczka stracił jednak sporo – 5,7 pkt.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Juroszek. 20-letni reprezentant biało-czerwonych uzyskał odległości odpowiednio 98,5 i 99 metrów, co uplasowało go na piątej pozycji. Polak do zwycięzcy stracił 19,2 punktu. Do serii finałowej awansowało jeszcze dwóch naszych zawodników. Dwudziesty szósty był Szymon Joniak, a dwudziesty ósmy Adam Niżnik.

Warto zauważyć, że punkt do klasyfikacji PK zdobył reprezentant Chin Qiwu Song. To oznacza, że reprezentanci gospodarzy igrzysk olimpijskich w Pekinie będą mogli wystawić swojego zawodnika.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna