LPK w Rasnovie: Paschke ponownie zwycięża, Murańka 4.

12:32, 24.09.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 12:41, 24.09.2017

W drugim dniu rywalizacji w rumuńskim Rasnovie ponownie zwyciężył Pius Paschke. Najlepszy z reprezentantów Polski Klemens Murańka sklasyfikowany został tuż za podium.

Zawodnik z Niemiec uzyskał w swoich skokach odległości 102 metry oraz 98,5 metra co pozwoliło mu triumfować o 6 punktów przed drugim Słoweńcem - Tilen Bartol (102,0 m i 95,0 m). Ostatnie miejsce na podium wywalczył reprezentant Austrii Daniel Huber ( 99,5 m i 93,5 m). Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został Klemens Murańka lądując w pierwszej serii na odległości 95,5 metra, a podczas drugiej poprawił się jeszcze o jeden metr. W końcowym efekcie Polak stracił do trzeciego Austriaka 1,8 punktu. Na piątym miejscu uplasował się Dominik Maylaender ( 93,0 m i 96,5 m), a czołową szóstkę zamknął Norweg Joachim Hauer ( 98,0 m i 96,0 m).

Jeśli chodzi o pozostałych Biało-Czerwonych, którzy awansowali do serii finałowej to kolejnym z nich był 18. Aleksander Zniszczoł ( 94,5 m i 95,0 m) oraz 20. Przemysław Kantyka ( 90,0 m i 91,0 m).

Niestety, nie udało się to Jankowi Ziobro, który po skoku na odległość 88 metrów zakończył zawody na 33. pozycji oraz Bartłomiejowi Kłuskowi sklasyfikowanemu na 38. pozycji (85,5 m).