LPK w Rasnovie. Jerneja Brecl z kolejnym zwycięstwem. Joanna Szwab na podium

11:18, 22.08.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 11:35, 22.08.2021

W niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet pewnie triumfowała Jerneja Brecl. Druga pozycję zajęła Bing Dong, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Joanna Szwab, dla której to pierwsze w karierze podium w letniej rywalizacji drugiej ligi. Do czołowej trzydziestki awansowały także Wiktoria Przybyła i Pola Bełtowska.

Jerneja Brecl zdominowała niedzielną rywalizację w Letnim Pucharze Kontynentalnym kobiet w Rasnovie. Choć po pierwszej serii przewaga Słowenki wynosiła zaledwie 0,6 punktu nad drugą zawodniczką, finalnie zwyciężyła ona z przewagą aż 18,7 punktu. Drugą pozycję zajęła Bing Dong (82 m; 91,5 m), która w finałowej rundzie poprawiła swój wynik o siedem miejsc. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Joanna Szwab. Na półmetku po skoku na 88,5 metra Polka była czwarta, jednak próba na odległość 86,5 metra w drugiej serii pozwoliła jej na poprawę swojego rezultatu. To pierwsze w karierze Szwab miejsce na podium w Letnim Pucharze Kontynentalnym.

Tuż za czołową trójką uplasowały się dwie kolejne reprezentantki Chin - Liangyao Wang oraz Qingyue Peng. Szóstą pozycję zajęła Jerneja Repinc Zupancic, a siódmą czwarta z Chinek, Xueyao Li. Czołową dziesiątkę uzupełniły Josephin Laue, Daniela Haralambie i Julia Muehlbacher.

Poza trzecią zawodniczką dzisiejszego konkursu do rundy finałowej awansowały także dwie inne reprezentantki Polski. Dwudziestą czwartą pozycję zajęła Wiktoria Przybyła (79,5 m; 78 m), a trzydziestą Pola Bełtowska (73 m; 58,5 m). Na pierwszej serii rywalizację w niedzielnych zawodach zakończyła Sara Tajner (65 m).

Kolejne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet odbędą się 18 i 19 września. Tym razem rywalizacja przeniesie się do norweskiego Oslo.