LPK w Rasnovie. Fettner najlepszy w serii próbnej

W serii próbnej przed niedzielnym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego najlepszy okazał się reprezentant Austrii, Manuel Fettner. Na drugiej pozycji uplasował się Andrii Vaskul z Ukrainy, a trzecie miejsce zajął Andreas Schuler. Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek, znalazł się na 10 lokacie. 

 

Przed niedzielnym konkursem indywidualnym zawodnicy stanęli na starcie serii próbnej, w której najlepszy okazał się zawodnik z Austrii Manuel Fettner po skoku na odległość 94,5m. Zaraz za nim uplasował się reprezentant Ukrainy Andrii Vaskul, który uzyskał 94,5m. Najlepszą trójkę uzupełnił Andreas Schuler, który skoczył poł metra krócej od wyżej wymienionej dwójki.

Czwartą lokatę zajął Xiaoyang Zhou, który skoczył 92,5m. Czołową piątkę zamknął Richard Freitag uzyskując 90,5m. Zaraz za skoczkiem z Niemiec znalazł się Kristoffer Eriksen Sundal (91,5m). W najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze kolejno: Maximilian Steiner (91m), Luca Roth (90m), Joacim Oedegaard Bjoerneg (88,5m) oraz Kacper Juroszek (91m).

Oprócz Kacpra Juroszka, który zajął 10 lokatę, zaprezentował się również Mateusz Gruszka (90m) i 20 pozycja, Jarosław Krzak (82m) i 27 lokata. Na 37 miejscu skończył Szymon Zapotoczny (84m), na 40 Adam Niżnik (84m) oraz na 43 lokacie Klemens Joniak (82,5m).

Pełne wyniki serii próbnej. 

Źródło: informacja własna