LPK w Rasnovie. Dominacja Austriaków i dobry występ Kacpra Juroszka

Mika Schwann zwyciężył dzisiejszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie. Podium uzupełnili Manuel Fettner i Andrew Urlaub. Najlepszy z Polaków – Kacper Juroszek – zajął 6. miejsce.

fot. Anna Felska

Polacy wystąpili w składzie: Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Szymon Zapotoczny i  Klemens Joniak. Jedynie pierwszemu z nich udało się zakwalifikować do serii finałowej. Kacper ostatecznie uplasował się na 6. pozycji po przyzwoitych skokach na 95 oraz 93 metry. Reszta “biało-czerwonych” zajęła miejsca w czwartej i piątej dziesiątce. Najbliżej awansu byli Adam Niżnik (32. miejsce) i Klemens Joniak (33. miejsce).

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowało się austriackie trio: Schwann, Fettner i Steiner. Kolejność ta nie utrzymała się jednak do końca konkursu. Najlepszym ze wszystkich zawodników okazał się Mika Schwann. Zwycięstwo zagwarantowały mu skoki na odległość 98 i 94,5 metrów. Drugie miejsce zajął kolejny Austriak – Manuel Fettner (97 i 95 m), a trzecią lokatę, po fenomenalnym skoku w drugiej serii, wywalczył Andrew Urlaub (94,5 oraz 96 m).

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: FIS / Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk