LPK w Rasnovie. Dobre treningi Juraszka. Dominacja Austriaków

Austriacy – Manuel Fettner oraz Mika Schwann – okazali się najlepsi podczas serii treningowych na skoczni w Rasnovie. Z Polaków dobrze spisywał się Kacper Juroszek. Reszta biało-czerwonych zawodników znalazła się poza czołówką.

Po paniach do rywalizacji w Rasnovie przystąpili panowie, którzy są już po dwóch seriach treningowych. W nich najlepsi okazali się reprezentanci Austrii. Pierwszy trening wygrał doświadczony Manuel Fettner. Drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Mika Schwann. Trzeci był najlepszy z biało-czerwonych zawodników Kacper Juroszek. Polak na obiekcie o punkcie konstrukcyjnym wynoszącym 90 m uzyskał 94 metry. Pozostali nasi zawodnicy nie spisali się tak dobrze. Jarosław Krzak był 30, Szymon Zapotoczny 35, Mateusz Gruszka 38, Adam Niżnik 43, a Klemens Joniak 45.

Podczas drugiego treningu najlepsi Austriacy zamienili się miejscami – Schwann był pierwszy, a Fettner drugi. Tym razem jednak ex aequo z dwukrotnym medalistą mistrzostw świata trening ukończył David Haagen. Ponownie zdecydowanie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był 20-letni Juroszek, który zajął jedenaste miejsce (przy odległości 98,5 metra). W drugiej części zmagań treningowych w trzydziestce z biało-czerwonej kadry znalazł się jeszcze tylko 28 Zapotoczny.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna