LPK w Oslo: Wygrana Althaus, Rajda piętnasta

11:29, 16.09.2018 Anna Felska Aktualizacja: 22:49, 16.09.2018

Za nami drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. W rywalizacji pań najlepsza okazała się Niemka Katharina Althaus. Kinga Rajda uplasowała się w połowie stawki.

Wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu Katharina Althaus w pierwszej serii  poszybowała na 102 metr i wyprzedzała drugą Japonkę Kaori Iwabuchi (99 m). W drugim skoku uzyskała 96,5 m i pewnie zwyciężyła w zawodach. Ostatecznie druga była Japonka, która również uzyskała 96,5 m. Na najniższym stopniu podium po skokach na 100 i 95,5 m stanęła kolejna Niemka Ramona Straub.W czołowej szóstce uplasowały się: Juliane Seyfarth (90,5 i 100,5 m), Yuka Seto (91 i 94,5 m) i Carina Vogt (85,5 i 94,5 m).

Jedyna reprezentantka Polski Kinga Rajda poszybowała na 85,5 i 86 m i zajęła 15. pozycję.

To były ostatnie zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontnentalnego pań. W klasyfikacji generalnej również zwyciężyła Katharina Althaus.