LPK w Oslo: Stjernen prowadzi po pierwszej serii

DSC_0282Właśnie zakończyła się pierwsza seria konkursu z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbywa się w Oslo na skoczni HS106. Na prowadzeniu po pierwszej serii jest reprezentant gospodarzy Andreas Stjernen. 

Norweg uzyskał 106 m i prowadzi o 5,1 pkt przed Jakubem Jandą (102,5 m). Trzecie miejsce zajmuje Killian Peier (103 m ).

Na skoczni Midtstubakken w Oslo podczas trwania pierwszej serii konkursowej wiatr nie był łaskawy na zawodników, którzy startowali z późniejszymi numerami startowymi. Z trudnymi warunkami musieli zmierzyć się między innymi reprezentanci Polski. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Dawid Kubacki (97,5 m), który zajmuje 9. miejsce. Tuż za pierwszą dziesiątką znajduje się trzech Polaków: Krzysztof Biegun (98,5 m), Maciej Kot (95 m) oraz Stefan Hula (94,5 m), którzy zajmują kolejno 11, 12 i 13. miejsce. Do drugiej serii awansował również Bartłomiej Kłusek (95 m i 23. miejsce). W serii finałowej niestety nie zobaczymy Aleksandra Zniszczoła, który po słabym skoku na 92,5 m zajął 35. pozycję.

Już o 17:05 początek serii finałowej. Mamy nadzieję, że tym razem aura będzie bardziej sprzyjała naszym zawodnikom i uda im się awansować o kilka pozycji.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.