LPK w Oslo: Philipp Aschenwald zdecydowanie wygrywa, Zniszczoł najlepszym z Polaków

Phillip Aschenald wygrał z dużą przewagą zawody rozgrywane w Oslo zaliczane do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Austriak wyprzedził w rywalizacji o triumf ostatecznie drugiego Słoweńca Zaka Mogela i trzeciego Norwega Andreasa Stjernena. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce.

Phillip Aschenwald, zwycięzca dzisiejszego konkursu indywidualnego na normalnej skoczni z cyklu FIS Cup, od pierwszych skoków w Oslo spisywał się bardzo dobrze. Na obu treningów plasował się w czołowej trójce. W zawodach głównych nie zawiódł. Już po pierwszej serii miał prawie dziesięciopunktową przewagę nad Stefanem Huberem, który ostatecznie wypadł z najlepszej trójki. Na miejsce Hubera wskoczył Zak Mogel. Zaledwie siedemnastoletni skoczek ze Słowenii świetnie zaprezentował się szczególnie w drugiej serii, co pozwoliło być na podium norweskich zawodów. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy – Andreas Stjernen.

Tuż za podium znalazł się reprezentant Niemiec David Siegel. Piąte i szóste miejsca także przypadły Niemcom. Piąty był Moritz Baer, a szósty Constantin Schmid. Dziesiątkę zamknął Stefan Huber, który zaliczył nieudany skok w drugiej serii. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, któremu udało się znaleźć w pierwszej piętnastce, ostatecznie zajmując trzynastą lokatę. W drugiej serii skakali także Przemysław Kantyka (24.) oraz Tomasz Pilch (25.). Andrzej Stękała był trzydziesty siódmy, Kacper Juroszek czterdziesty, a Paweł Wąsek czterdziesty czwarty.

Wyniki konkursu

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.