LPK w Oslo: Kot wygrywa serie próbną!

fot. Mateusz Król
fot. Mateusz Król

Maciej Kot po skoku na 103 metry wygrał serie próbną przed ostatnim w Oslo konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego. Polak wyprzedził reprezentantów gospodarzy – Andreasa Stjernena i Daniela Andre Tande. 

Maciej Kot triumfował w serii próbnej poprzedzający ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni Midtstubakken. Polak w swojej próbie uzyskał 103 metry (71 pkt.) i wyprzedził będącego na drugim miejscu Andreasa Stjernena (104,5 metra) o 1.7 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się również reprezentant gospodarzy Daniel Andre Tande (99,5 metra; 67.7 pkt.).

Tuż za czołową trójką zawodników serii próbnej znalazł się Fredrik Bjerkeengen (102,5 metra; 67 pkt.). Piąte miejsce wywalczył kolejny z reprezentantów Polski – Stefan Hula, który oddał skok na odległość 101 metrów (66.8 pkt.). Na szóstym miejscu był Roman Sergeevich Trofimov (101,5 metra; 62 pkt.).

Siódme miejsce w serii próbnej, tak samo jak we wczorajszym konkursie wywalczył Dawid Kubacki (96 metry; 61.8 pkt.). Kolejnym sklasyfikowanym Polakiem był Aleksander Zniszczoł (94 metry; 55.1 pkt.), który zajął 19 pozycje. Krzysztof Biegun (94 metry; 51.7 pkt.) był 30. Ze startu w serii próbnej zrezygnował Bartłomiej Kłusek.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.