LPK w Oslo: Halvor Egner Granerud wygrywa. Kubacki siódmy

DSC_0224Nikomu do dzisiaj nie znany norweski skoczek Halvor Egner Grenerud wygrał dzisiejsze zawody rozgrywane w Oslo. Tuż za nim uplasował się doświadczony Jakub Janda, oraz Andreas Stjernen. Najwyżej z biało-czerwonych był Dawid Kubacki.

19 – letni zawodnik klubu sportowego Asker Skiklubb – Halvor Egner Grenerud wygrał po raz pierwszy w karierze konkurs Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był w Oslo na skoczni HS106 metrów. Norweski skoczek w swoich próbach uzyskał 101,5 metra oraz 99,5 metra (250.8 pkt.). Pokonał on o 2.4 pkt. doświadczonego Jakuba Jande (102,5 metra; 97,5 metra; 248.4 pkt.). Na najniższym stopniu podium dzisiejszych zawodów stanął Andreas Stjernen, który oddał skoki na odległość 106 metrów i 93,5 metra (244.1 pkt.).

Czwarte miejsce wywalczył w dzisiejszych zawodach Daniel Andre Tande (98 metrów; 98,5 metra). Do podium zabrakło mu 2.2 pkt.. Piąty był Andreas Wank (99,5 metra; 96,5 metra; 241.7 pkt.). Killian Peier po pierwszej serii i koku na 103 metry zajmował trzecie miejsce, ale w drugiej serii po skoku na 94,5 metra spadł na pozycje szóstą.

W czołowej “10” zawodników konkursu mieliśmy trzech reprezentantów Polski. Siódmy po skokach na 97,5 metra i 97 metrów (236.7 pkt.) był Dawid Kubacki, dwie pozycje niżej uplasował się Maciej Kot (98 metrów; 98 metrów; 230.7 pkt.), a Stefan Hula (94,5 metra; 96,5 metra; 230.6 pkt.) zajął miejsce dziesiąte. Następnym sklasyfikowanym zawodnikiem w stawce jest Krzysztof Biegun, który lądował 98,5 metra i 94,5 metra (225.3 pkt.), co dało mu pozycje 17. Bartłomiej Kłusek (95 metrów; 96 metrów; 222 pkt.) uplasował się na 20 miejscu.

Aleksander Zniszczoł po skoku na 92,5 metra nie zakwalifikował się do serii finałowej.