LPK w Oslo. Andreas Granerud Buskum zwycięża. Słabe skoki Polaków

fot. M. Rudzińska

Andreas Granerud Buskum zwyciężył w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni normalnej w Oslo. Reprezentant Norwegii wyprzedził dwóch Austriaków, Manuela Fettnera i Timona-Pascala Kahofera. Słabo spisali się Polacy. Najlepszy z naszych, Stefan Hula, zajął 15 miejsce.

fot. M. Rudzińska

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Manuel Fettner. Austriak miał 1 punkt przewagi nad Andreasem Granerudem Buskumem. Trzecią pozycję zajmował Timon-Pascal Kahofer, a czwartą jego rodak, David Haagen. Czołową piątkę zamykał Rok Masle ze Słowenii. Na szóstej pozycji plasował się Fin, Eetu Nousiainen. Polacy w komplecie awansowali do drugiej serii, ale zajmowane przez nich miejsca nie były satysfakcjonujące. Najlepszy z naszych, Stefan Hula, zajmował 16 lokatę.

Druga seria przyniosła jedną istotną zmianę w czołówce. Andreas Granerud Buskum poleciał na 104 metr, co pozwoliło mu na wyprzedzenie Manuela Fettnera i odniesienie zwycięstwa w całym konkursie. Doświadczony Austriak przegrał z Norwegiem o zaledwie 0,3 punktu. Na trzecim miejscu utrzymał się Kahofer. Czołową piątkę zamknęli dwaj Norwegowie, Fredrik Villumstad i Bendik Jakobsen Heggli. Warto podkreślić udany powrót Daniela Andre Tande, który wystąpił pierwszy raz po pamiętnym upadku w Planicy. Utytułowany skoczek skończył dzisiejsze zawody na 9 miejscu. Stefan Hula zajął ostatecznie 15 pozycję. W drugiej dziesiątce zmieścili się jeszcze Maciej Kot oraz Klemens Murańka, którzy zajęli kolejno 18 i 19 lokatę. Pozostali Polacy zajęli miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. Jakub Wolny był 26, Aleksander Zniszczoł 27, a Kacper Juroszek 29.

Wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Austriak Mika Schwann, który o 67 punktów wyprzedza swojego rodaka, Manuela Fettnera. Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek, zajmuje 16 pozycję. Następny konkurs cyklu odbędzie się już jutro, również w Oslo. Początek o godzinie 12:45.

Klasyfikacja generalna LPK

Źródło: informacja własna