LPK w Lillehammer: Ammann najlepszy na treningu, Schiffner pierwszy w serii próbnej

Simon Ammann okazał się najlepszy w serii treningowej, a Markus Schiffner w serii próbnej podczas weekendu zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. W czołówce znaleźli się biało-czerwoni. Najlepiej spisał się Klemens Murańka, który na treningu był trzeci.

W sobotę po konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer kobiet przyszedł czas na zawody mężczyzn. Podczas treningu poprzedzającym serię próbna oraz rywalizację o sto punktów do klasyfikacji generalnej cyklu najlepiej zaprezentował się czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann. Szwajcar skoczył najdalej – na odległość 132,5 m – i z przewagą 3,4 pkt wyprzedził Niemca Justin Lisso. Warto dodać, że 19-latek skoczył 14,5 metra krócej. Trzecie miejsce zajął reprezentant Polski Klemens Murańka, który stracił do Ammanna 8,4 punkta. Na czwartej lokacie zostali sklasyfikowani dwóch biało-czerwonych – Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Stefan Hula był siedemnasty, Andrzej Stękała dwudziesty, a Kacper Juroszek trzydziesty ósmy.

wyniki treningu 

Seria próbna z kolei padła łupek austriackiego skoczka Markusa Schiffnera, który uzyskał odległość 123,5 m. Na drugiej lokacie uplasował się Eettu Nousiainen. Fin stracił do triumfatora 4,2 punkta. Trzecie miejsce zajął najlepszy ze Słoweńców Rok Justin ze stratą 11,6 pkt do Schiffnera. Z Polaków dość niespodziewanie najlepszy okazał się Kacper Juroszek, który został sklasyfikowany na wysokim szóstym miejscu. W czołowej dziesiątce znalazł się również dziewiąty Klemens Murańka.  Tuż za pierwszą dziesiątką, na jedenastym miejscu, był Aleksander Zniszczoł. W dwudziestce serii próbnej znalazł się również Stefan Hula, który był 18. Gorzej spisała się pozostała dwójka Polaków – Andrzej Stękała zajął czterdzieste szóste, a Paweł Wąsek czterdzieste dziewiąte miejsce.

wyniki serii próbnej

źródło: informacja własna

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: