LPK w Lake Placid. Kolejny triumf Hayboecka. Dwóch Polaków na podium

09:30, 10.10.2022 Stanisław Zyga Aktualizacja: 09:35, 10.10.2022

Michael Hayboeck nie miał sobie równych w tegorocznym Letnim Pucharze Kontynentalnym. Austriak potwierdził świetną formę, zwyciężając w ostatnim konkursie cyklu w Lake Placid. Bardzo dobry występ zanotowali Polacy. Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, a podium uzupełnił Tomasz Pilch.

Polacy w dobrej formie

Michael Hayboeck zdominował rywalizację skoczków Lake Placid, wygrywając wszystkie 3 konkursy. Również w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu Austriak nie miał sobie równych. Drugiego Aleksandra Zniszczoła wyprzedził o ponad 14 punktów. Trzecie miejsce zajął Tomasz Pilch. Taka kolejność czołowej trójki widniała na tablicy wyników już po pierwszej serii. Po ostatnim skoku nie doszło zatem do żadnych przetasowań na podium. Czołową piątkę konkursu uzupełnili Norwegowie, Anders Haare i Benjamin Oestvold. Z dobrej strony pokazali się pozostali Polacy, których łącznie mieliśmy w czołowej dziesiątce aż pięciu. Siódmą pozycję zajął Jan Habdas, Andrzej Stękała był 9, a Maciej Kot 10. Marcin Wróbel ukończył zawody na 27 lokacie.

Wyniki konkursu

Przed nami zima

Trzy konkursy w Lake Placid zakończyły tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł oczywiście Hayboeck, który o 224 punkty wyprzedził Aleksandra Zniszczoła. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Norwegowie, Kristoffer Eriksen Sundal oraz Sondre Ringen. Warto dodać, że dzięki swojej bardzo dobrej postawie, Aleksander Zniszczoł wywalczył siódme miejsce startowe dla Polski na pierwszą część nowego sezonu Pucharu Świata. Zimowy Puchar Kontynentalny rozpocznie się natomiast w Vikersund 10 grudnia.