LPK w Lake Placid. Abigail Strate ponownie najlepsza

09:58, 08.10.2022 Anna Felska Aktualizacja: 10:28, 08.10.2022

W nocy polskiego czasu odbył się drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid. Ponownie zwycięstwo na skoczni HS100 odniosła kanadyjka Abigail Srate, a tym samym zapewniła sobie triumf w końcowej klasyfikacji cyklu.

Strate ponownie najlepsza

Abigail w drugim konkursie w lake Placid lądowała na 96,5 oraz 96 m. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z reprezentacji Natalie Eilers, która uzyskała 93,5 i 95 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Nora Midtsundstad (94,5 i 91 m).

Poza podium uplasowała się Taja Bodlaj. Słowenka uzyskała 93 i 86,5 m. W czołowej szóstce znalazły się także Amerykanki - Annika Belshaw (90,5 i 95,5 m) i Anna Hoffmann (90i 90,5 m).

Na starcie zawodów staneło 14 zawodniczek. W sobotę także ostatnie zawody cyklu na skoczni HS128. Początek o godz. 20:45 czasu polskiego.