LPK w Kuopio: Dominacja Prevca. Zniszczoł na 5 miejscu!

P1040748

Cene Prevc (133,5 m., 128 m./258 pkt.) w niedzielnym konkursie zdeklasował swoich rywali. Młodszy brat znanego bardzo dobrze wszystkim z Pucharu Świata – Petera Prevca, wygrał z przewagą prawie 15 pkt.  nad drugim w dzisiejszym konkursie Miranem Zupancicem (130 m., 123 m./ 243,3 pkt.). Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Olli Muotka (127,5 m., 124,5 m./ 230,5 pkt.).  Najwyższe miejsce z Polskich skoczków zdobył Aleksander Zniszczoł (123,5 m., 126 m./ 222 pkt.), który był piąty. Awansował on z jedenastego miejsca po pierwszej serii. Tuż za Aleksandrem na szóstym miejscu uplasował się Bartłomiej Kłusek (120,5 m., 123 m./ 219,9 pkt.).

W pierwszej “dziesiątce” zawodów miejsce znalazło się również dla Mistrza Świata Juniorów z Predazzo – Jakuba Wolnego, który po skokach na 123 metry i 119 metrów zajął dziewiątą pozycje. Stefan Hula (122 m., 133,5 m./ 202 pkt.), który zawody ukończył na jedenastym miejscu, oddał najdłuższy skok w drugiej serii. Niestety przy lądowaniu przewrócił się, co zaowocowało niskim punktami za styl i spadek poza pierwszą “dziesiątkę”. Niestety spory spadek w dół w drugiej serii zanotował Krzysztof Biegun (122,5 m., 107 m./ 178, 7 pkt.). Po niezbyt udanym skoku na 107 metr, zajął on 25 miejsce.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Cene Prevc (482 pkt.) przed Miranem Zupanicem (343 pkt.) i Jakubem Wolnym (214 pkt.).

Źródło: Informacja wlasna