LPK w Kuopio: Cene Prevc wygrawa serie próbną!

Cene-Prevc

Cene Prevc wygrał serię próbną poprzedzającą konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Fińskim Kuopio. Prezentuję równą formę od kilku zawodów i jest zdecydowanym kandydatem do kolejnego triumfu. Skoczył 127 metrów. Tuż za Prevcem uplasował się Jego kolega z reprezentacji – Anze Semenic (122,5 metra). Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Wolny. Mistrz Świata Juniorów po skoku na odległość 123,5 metra zajął trzecie miejsce.

W pierwszej “dziesiątce” serii próbnej znalazł się jeszcze Aleksander Zniszczoł – 7 miejsce (121,5 metra). Dobre skoki oddali również Stefan Hula (116 metrów) i Bartłomiej Kłusek (115,5 metra) i zajęli odpowiednio 13 i 15 miejsce. Nieco słabiej spisali się Krzysztof Miętus (109 metrów i 30 miejsce) i Krzysztof Biegun (101 metrów i 35 miejsce).

pełne wyniki serii próbnej

Trwa pierwsza seria konkursowa. Wyniki można śledzić pod tym linkiem: Relacja LIVE Berkutschi