LPK w Kranju: Seria próbna dla Timiego Zajca

09:22, 06.07.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 09:36, 06.07.2019

Słoweniec - Timi Zajc wygrał serię próbną poprzedzającą dzisiejszy, drugi konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany jest w Kranju. Na drugim miejscu uplasował się Jewgenij Klimow, a trzeci był Keichii Sato. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godz. 9:30.

Timi Zajc po skoku na 111 metrów, wygrał serię próbną poprzedzającą konkurs w Kranju. Na drugim miejscu znalazł się wczorajszy zwycięzca ex aeuquo z Zajcem - Jewgenij Klimow, który w swojej próbie uzyskał 108,5 metra. Trójkę najlepszych zawodników serii próbnej uzupełnił Keichii Sato (109 metrów).

Tuż za powyższą trójką zawodników, zameldował się Peter Prevc ze skokiem na odległość 109,5 metra. Piąte miejsce przypadło w udziale skoczkowi z Japonii - Naoki Nakamurze (110 metrów). Tilen Bartol lądował na 105 metrze, co dało mu pozycje szóstą.

Nieco gorzej w serii próbnej poradził sobie Maciej Kot. Reprezentant Polski uzyskał 105,5 metra i zajął w ostateczności siódme miejsce. Tuż za nim uplasował się Klemens Murańka (107,5 metra), który we wczorajszym konkursie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Na 11 miejscu po skoku na 107 metrów znalazł się Aleksander Zniszczoł. Tomasz Pilch (103,5 metra) i Andrzej Stękała (99 metrów) zostali sklasyfikowani odpowiednio na miejscach 25 i 34.