LPK w Kranju: Klimow wygrywa trening i serię próbną, dobra forma Zniszczoła

Już o godzinie 18:00 rozpocznie się pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na obiekcie w Kranju (HS 109). Skoczkowie mają za sobą oficjalny trening, rywalizowali także w serii próbnej. W obu rundach zwyciężył Jewgienij Klimow, przyzwoitymi rezultatami legitymowali się też Polacy.

Najlepszym zawodnikiem treningu okazał się triumfator ubiegłorocznego cyklu Letniej Grand Prix, Rosjanin Jewgienij Klimow. Skoczył 107 metrów, o 200 centymetrów mniej niż wynosi rozmiar skoczni. Drugie miejsce zajął Słoweniec Cene Prevc (99 m), trzeci był Austriak Janni Reisenauer (104 metry). Klemens Murańka uplasował się na ósmej lokacie (98.5 m), Tomasz Pilch był dwunasty (96.5 m), Maciej Kot siedemnasty (98.5 m), Aleksander Zniszczoł osiemnasty (98 m), a Andrzej Stękała – 24. (95 m). W treningu wystartowało 38 spośród 56 zawodników zgłoszonych do zawodów.

WYNIKI TRENINGU (pdf)

Seria próbna również padła łupem Klimowa (107 m) – choć to nie on osiągnął najlepszy rezultat treningu. Czwarty Japończyk Keiichi Sato i piąty Cene Prevc skoczyli metr dalej. Drugą lokatę serii próbnej zajął z kolei Timi Zajc (107.5 m), a tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł (105.5 m). Klemens Murańka był trzynasty, Maciej Kot – podobnie jak w treningu – siedemnasty, Andrzej Stękała osiemnasty, a Tomasz Pilch znalazł się poza czołową trzydziestką.

WYNIKI SERII PRÓBNEJ (pdf)

Zawodnicy skaczą z wiatrem dla nich niekorzystnym, wiejącym w plecy. Zdaniem synoptyków taka pogoda ma się utrzymywać również w trakcie trwania konkursu.

źródło: fis-ski.com/inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.