LPK w Klingenthal. Zwycięstwo Sondre Ringena. Zniszczoł w czołówce

fot. sportsinwinter.pl

Sondre Ringen wygrał sobotni konkurs LPK w Klingenthal. Norweg wyprzedził Michaela Hayboecka z Austrii i swojego rodaka, Kristoffera Eriksena Sundala. Na siódmym miejscu konkurs zakończył Aleksander Zniszczoł.

fot. sportsinwinter.pl

Świetny skok dawnej gwiazdy

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się utytułowany Norweg, Anders Fannemel. Wyprzedzał swojego rodaka, Sondre Ringena, o ponad 7 punktów. Trzecie miejsce zajmował Francisco Moert z Austrii. Czołową piątkę uzupełniali Michael Hayboeck i Kristoffer Eriksen Sundal. W czołowej dziesiątce mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł zajmował 6 pozycję, a Klemens Murańka był 8. Piętnastą pozycję zajmował Jan Habdas, Maciej Kot był 17, a Andrzej Stękała 27. Do drugiej serii nie zdołał awansować Klemens Joniak, który zakończył zawody na 49 pozycji.

Spadki Polaków i Fannemela

W drugiej serii udanie zaatakował Sondre Ringen. Norweg o ponad 11 punktów wyprzedził Hayboecka, który zaliczył awans na drugie miejsce. Kolejnym zawodnikiem, zaliczającym awans, był Sundal, który uzupełnił skład podium. Nie popisał się za to Fannemel, który stracił prowadzenie i spadł aż na 4 miejsce. Na 5 pozycji konkurs ukończył Lovro Kos ze Słowenii. Aleksander Zniszczoł zajął 7 lokatę, co było najlepszym wynikiem w gronie Polaków. Spadek na 17 miejsce zaliczył niestety Klemens Murańka. Również Jan Habdas i Maciej Kot zawiedli w drugiej serii i zakończyli konkurs kolejno na 19 i 24 miejscu. Lekki awans zdołał zaliczyć jedynie Andrzej Stękała, który zajął ostatecznie 23 pozycję. W klasyfikacji generalnej LPK prowadzi dzisiejszy zwycięzca, Sondre Ringen. Następny konkurs cyklu już jutro, o godzinie 10, w Klingenthal.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna LPK

Źródło: informacja własna