LPK w Klingenthal. Zwycięstwo Fettnera, Jakub Wolny drugi

11:30, 26.09.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 11:50, 26.09.2021

Manuel Fettner triumfował w ostatnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym roku. Drugie miejsce zajął Jakub Wolny, który powiększył limit startowy dla Polski na kolejny period rywalizacji. Czołową trójkę uzupełnił Lovro Kos. W niedzielę punktowało pięciu Biało-Czerwonych.

Manuel Fettner prowadził już po pierwszej rundzie rywalizacji w niemieckim Klingenthal. Po skoku na 136,5 metra Austriak miał 2,3 punktu przewagi nad zajmującym drugie miejsce Lovro Kosem (135 m). Na półmetku rywalizacji czołową trójkę uzupełniał Roman Sergiejewicz Trofimow (133,5 m). Najlepszym z Polaków był Jakub Wolny, który po pierwszej serii był na czwartej pozycji. W czołowej dziesiątce plasowało się jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Stefan Hula, który wylądował na 133 metrze, był ósmy, a Aleksander Zniszczoł (132 m) - dziesiąty. Miejsce tuż za pierwszą dziesiątką zajmował Klemens Murańka.

Do finałowej rundy awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Był to Maciej Kot, który po skoku na 127,5 metra zajmował dwudzieste miejsce. Zdyskwalifikowany został Tomasz Pilch.

W drugiej rundzie świetną dyspozycję potwierdził Manuel Fettner. Austriak wylądował na 143 metrze i wygrał z przewagą ponad dwunastu punktów. Drugą pozycję zajął Jakub Wolny. Tym samym udało mu się powiększyć kwotę startową dla Polski na kolejny period - w pierwszych konkursach Pucharu Świata w sezonie zimowym będzie mogło startować siedmiu Biało-Czerwonych. Na najniższym stopniu podium uplasował się Lovro Kos. Czwartą pozycję zajął Ren Nikaido, a piątą lokatę z pierwszej rundy utrzymał najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Claudio Haas.

Pozostali Polacy stracili zajmowane po pierwszej serii lokaty. Do drugiej dziesiątki spadli Hula i Zniszczoł, którzy zajęli ex aequo dwunaste miejsce. Dwudziesty był Klemens Murańka, a dwudziesty czwarty Maciej Kot.

Weekend w Klingenthal zakończył tegoroczną rywalizację w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzcą łącznej klasyfikacji został Manuel Fettner, który w ośmiu startach zgromadził 650 punktów. Drugą pozycję zajął Mika Schwann, a trzecią Fredrik Villumstad. Najwyżej z Polaków uplasował się Jakub Wolny, który był trzynasty z dorobkiem 167 "oczek". Punkt mniej zgromadził czternasty Stefan Hula.