LPK w Klingenthal: Triumf Wasiliewa, Zniszczoł w dziesiątce

0

Dmitrij Wasiliew wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Rosjanin wyprzedził reprezentantów Słowenii i Niemiec: Zaka Mogela i Davida Siegela. Na dziesiątym miejscu sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła.

Dimitrij Wasiliew zwycięstwo zawdzięcza bardzo dobremu skokowi z drugiej serii, bowiem po pierwszej części konkursu Rosjanin znajdował się dopiero na szóstym miejscu. Skok na odległość 136 metrów, przy gorszej postawie rywali, zapewnił doświadczonemu skoczkowi zwycięstwo z wynikiem 278,7 pkt. Reprezentant Rosji zakończył także kilkunastoletnie oczekiwanie na podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po raz ostatnio w czołowej trójce Wasiliew znalazł się… 31 lipca 2005 roku.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Słoweniec Zak Mogel, który w pierwszej serii skoczył 127 metrów, a w drugiej wylądował na 137,5 metrze. Zaledwie 17-letni reprezentant Słowenii stracił do triumfatora niewiele ponad trzy punkty i przesunął się z dziesiątej pozycji zajmowanej po pierwszej serii konkursu. Na najniższym stopniu podium stanął skoczek gospodarzy David Siegel. Niemiec oddał dwa równe skoki (131,5 m i 133 m) i zgromadził 274,8 pkt. Czwarty był Naoki Nakamura, piąty Felix Hoffmann, a szósty Anze Semenic. W czołowej dziesiątce znalazł się także najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł.

Czternasty był Przemysław Kantyka, 18. Paweł Wąsek, 26. Klemens Murańka, 34. Andrzej Stękała, a 37. Tomasz Pilch.

Jutro ostatni konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018. Zwycięstwo już wcześniej zapewnił sobie Austriak Philipp Aschenwald.

Wyniki

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.