LPK w Klingenthal. Triumf Hayboecka. Szóste miejsce Zniszczoła

Fot. M. Król

Michael Hayboeck triumfował w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Podium uzupełnili Sondre Ringen i Anders Fannemel. Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który zakończył rywalizację na szóstej pozycji.

Fot. M. Król

Hayboeck na prowadzeniu

Na półmetku rywalizacji na czele stawki plasował się Michael Hayboeck. Austriak wylądował na rozmiarze skoczni (140 m), co dało mu 0,8 punktu przewagi. Drugą pozycję zajmował Sondre Ringen (138 m), a trzecią Anders Fannemel. Drugi z Norwegów oddał najdalszy skok pierwszej serii, uzyskując aż 145,5 metra. Na czwartej lokacie plasował się Lovro Kos, na piątej Giovanni Bresadola, a na szóstej Anders Haare. Siódmy był najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 135. metrze.

Do finałowej serii awansowało łącznie czterech Biało-Czerwonych. Piętnasty był Klemens Murańka (134 m), dziewiętnasty Jan Habdas (132 m), a 23. Maciej Kot (130 m). Na pierwszej rundzie rywalizację zakończyli Andrzej Stękała (126,5 m; 35. miejsce) oraz Klemens Joniak (122,5 m; 42. miejsce).

Bez zmian na podium

W drugiej serii czołowa trójka utrzymała zajmowane na półmetku pozycje. Po zwycięstwo w zawodach skokowej drugiej ligi sięgnął Michael Hayboeck (139,5 m). Pół metra dalej wylądował drugi w niedzielnym konkursie Sondre Ringen. Podium uzupełnił Anders Fannemel (138 m). Na czwartej pozycji rywalizację w Klingenthal zakończył Lovro Kos, a na piątej Kristoffer Eriksen Sundal. Szósty był Aleksander Zniszczoł (135 m), który awansował o jedną lokatę. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Benjamin Oestvold, Francisco Moerth, Domen Prevc oraz Zak Mogel.

Pozostali Biało-Czerwoni nie utrzymali zajmowanych na półmetku pozycji. Klemens Murańka zakończył rywalizację na szesnastym miejscu, Jan Habdas był 27., a Maciej Kot 30.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna